W dniach 25-26 maja br. w hotelu Lamberton w Ołtarzewie odbyła się II Konferencja Nowoczesne Samochody - Technologia Napraw i Likwidacja Szkód Komunikacyjnych. Jest to konferencja, która łączy najnowocześniejszą technikę samochodową z problemami likwidacji szkód komunikacyjnych. Jest to już druga edycja Konferencji, pierwsza odbyła się w maju 2015 roku. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenia Rzeczoznawców Samochodowych Ekspertmot, a patronat merytoryczny nad nią objął Komitet Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Konferencję otworzył Prezes Stowarzyszenia Kol. Emil Wolski i Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, prof. Stanisław Radkowski. W Konferencji wzięło udział około 200 osób. Wśród nich najwięcej było rzeczoznawców samochodowych z różnych organizacji działających na terenie Polski.

Technika motoryzacyjna rozwija się w takim tempie, że jest uzasadnione cykliczne organizowanie tego typu spotkań. Wiodącym tematem tegorocznej Konferencji były pojazdy z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Podczas Konferencji były poruszane również zagadnienia związane z likwidacją szkód komunikacyjnych – problemami bardzo istotnymi w pracy rzeczoznawcy samochodowego. Przedstawiono m.in. zmiany, które wprowadzono w systemie wyceny pojazdów InfoEkspert.

Wykaz wystąpień podczas tegorocznej konferencji zamieściliśmy w numerze 3/2017 kwartalnika „Rzeczoznawca Samochodowy”.