W dniu 29 maja 2019 w hotelu Lamberton w Ołtarzewie odbyła III Konferencja Nowoczesne Samochody – Technologia Napraw i Likwidacja Szkód Komunikacyjnych. Konferencja, która łączy najnowocześniejszą technikę samochodową z problemami likwidacji szkód komunikacyjnych. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego EKSPERTMOT pod patronatem merytorycznym Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk oraz wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Partnerem była spółka akcyjna EKSPERCI "TECHMOT"  SA.

Konferencję otworzył Prezes Stowarzyszenia Emil Wolski i Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, prof. Stanisław Radkowski. W Konferencji wzięło udział około 130 osób.

Blok tematyczny Konferencji, prowadził prof. Andrzej Reński. Wiodącym tematem Konferencji były pojazdy z napędami elektrycznymi, hybrydowymi i innymi napędami alternatywnymi. Podczas Konferencji były poruszane również zagadnienia związane z likwidacją szkód komunikacyjnych i ich zagrożeniami – bardzo istotnymi w pracy rzeczoznawcy samochodowego. Przedstawiono m.in. problemy  Towarzystw Ubezpieczeniowych i służb likwidujących skutki wypadków drogowych.